Ehliyet Sınav Sonuçları

By | 14 Haziran 2014

Binlerce sürücü adayı 22 Mart 2015 tarihinde ehliyet sahibi olabilmek için sınava girecek. Bu sınava giren pek çok sürücü adayının merakla cevabını beklediği soru ise  “22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusudur. Ehliyet sınavına giren binlerce aday bu soruyu birbirlerine sormakta ve resmi açıklanma tarihinin ne zaman olduğunu merak etmektedirler. Sınav sonuçları 24 Mart Salı günü açıklanacaktır.

22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

22 Mart 2015 Pazar günü ehliyet sınavına giren sürücü adayları 10 araç tekniği, 27 trafik ve son olarak 13′da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 50 soruyu cevaplamaları ve teorik sınavda başarılı sayılmaları için tüm soruların değerlendirilmesi ile 100 puan üzerinden 70 Puan ve üzeri almaları gerekiyor. 70 puan alan adaylar başarılı kabul edilecek ve daha sonra direksiyon sınavına katılacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) daha önce yapmış olduğu sınavları en geç 1 veya 2 hafta içerisinde açıklamıştı. Sınava giren öğrencilerin optik formu doldurmaları sınavın değerlendirilmesi işlemini bilgisayarlar aracılığı ile gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede sonuçlar hızlı bir şekilde taranıp belirlenmek ve sayısal değerler sıralamaya tabii tutulmaktadır. Bu uygulama ile hızlı ve sağlıklı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili kesin bir gün verilmese de daha önceki sonuçların açıklanış tarihine bakarak sonuçların önümüzdeki hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı sonuçlarının açıklanması ile ilgili resmi bir duyuru yaptığında sitemiz aracılığı ile anında sizlere haber verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Ehliyet Sınav Yerleri başlıklı makalemizde Ehliyet Sınav Yeri Bilgisi, Ehliyet Sınav Yeri Öğrenme Sorgulama ve Ehliyet Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

7 thoughts on “Ehliyet Sınav Sonuçları

 1. Burak türkoğlu

  ehliyet sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak bana bi bilgi verirmisiniz kafayı yedim kaç gün oldu ya:D

  Reply
 2. Fatih Ünlü

  Ben sorulara baktım trafikten, 23 doğrum, 4 yanlışım var.
  Araç tekniğinden, 9 doğru 1 yanlışım var. İlk yardımdan, 12 doğru 1 yanlışım var..
  Hesapladım, 88 alıyom

  Reply
 3. Pingback: 13 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları | Ehliyet Soruları Çöz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir