Direksiyon Sınavı

By | 14 Haziran 2014

Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavında 100 üzerinden 70 Puan ve üzerine alan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Direksiyon Sınav Tarihleri aşağıdaki tarihlerde yapılmaktadır. Bu tarihlerde başarısız olan sürücü adayları bir sonraki sınavlara girecektir. Sürücü adaylarının direksiyon sınav hakkı 4′tür.

Direksiyon Sınav Tarihleri

14 Haziran Ehliyet Sınavına giren ve başarılı olan sürücü adayları aşağıda belirtilen tarihlerde sınava gireceklerdir. Belirtilen tarihleri adayın bulunduğu il ve ilçelere göre değişebilir.

Yazılı Sınav Tarihi Direksiyon Sınavı Tekrar Sınavı
10 Ocak 2015 Cumartesi 31 Ocak / 1 Şubat 7-8 Şubat

Direksiyon Sınav Sonuçları

Direksiyon Sınavı, yazılı Ehliyet Sınav Sonuçları açıkladığı tarihten bir sonraki hafta sonu yapılmaktadır. Direksiyon Sınav Sonuçları sınavın gerçekleştiği aynı gün içerisinde açıklanmaktadır. Uygulama Sınav Sonuçları eğitim alınan Sürücü Kursu tarafından sürücü adaylarına bildirilmektedir. Sonuçlar internet üzerinden yayımlanmamaktadır.

Direksiyon Sınavında Yapılması Gerekenler

Emniyet kemerini takmayan, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol etmeyen, emniyetli ve rahat kalkış yapamayan aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymayan, kontrolsüz ve sinyal vermeden çıkış yapamayan, hız kurallarına uymayan, takip mesafesini kurallara uygun olarak ayarlayamayan, aracı park edemeyen aday sınavda başarısız sayılacak.

Bir önceki yazımız olan Ehliyet Sınıfları başlıklı makalemizde Ehliyet Sınıfları ve Araç Kullanma Yetkisi, Sürücü Belgesi Sınıfları ve Sürücü Belgesi Sınıfları ve Araç Kullanma Yetkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir