Direksiyon Sınavı

By | 11 Nisan 2015

Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavında 100 üzerinden 70 Puan ve üzerine alan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Direksiyon sınavı dersine giren ve tamamlayan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Sınavda başarısız olan adaylar bir sonraki sınava girebilmektedir.

Yeni yönetmeliğe göre; “Emniyet kemerini takmayan, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol etmeyen, emniyetli ve rahat kalkış yapamayan aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymayan, kontrolsüz ve sinyal vermeden çıkış yapamayan, hız kurallarına uymayan, takip mesafesini kurallara uygun olarak ayarlayamayan, aracı park edemeyen, aracı tek seferde geri geri park edemeyen” aday sınavda başarısız sayılacak.

Direksiyon Sınav Sonuçları

Direksiyon Sınavı, yazılı Ehliyet Sınav Sonuçları açıkladığı tarihten bir sonraki hafta sonu yapılmaktadır. Direksiyon Sınav Sonuçları sınavın gerçekleştiği aynı gün içerisinde açıklanmaktadır. Uygulama Sınav Sonuçları eğitim alınan Sürücü Kursu tarafından sürücü adaylarına bildirilmektedir. Sonuçlar internet üzerinden yayımlanmamaktadır. Sürücü adaylarının direksiyon sınav hakkı 4′tür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir